Xenofobia in Cooperativa

Acasa Forumuri Forum Dacia Unita Xenofobia in Cooperativa

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor
    Helpful
    Up
    0
    Down
    Not Helpful
    Drăguțoiu Mariusmarius dragutoiu
    Participant

Stimati Cooperatori
    Subsemantul este membru cooperator cu 21 de unitati achizitionate, plus alte donatii atat in bani si alte obiecte. EU NU am subscris si nu accept ca si din banii mei sa sustin plata salariului unui angajat al cooperativei care are tendinte si atitudini XENOFOBE. Solicit viitorului CA si CI ca si in prima sedinta pe ordinea de zi fie incluza acesta problema ( pe care eu o consider vitala – pentru imaginea cooperativei). Asa cum am mentionat pe chatul Coop ma abtin temporar spre a face public prin MASS MEDIA (si sau orice alte mijloace pe care le voi considera de cuviinta) confictul si atitudinea acelui angajat al cooperativei.
    MA repet, consider coopertiva si managementul magazinului DIRECT raspunzatori pentru acceptarea tacita, fara a lua masuri drastice si de urgenta la atitudinea XENOFOBA a acestui individ ( indiferent de aportul lui la bunul mers al magazinului- efor pana la urma rasplatit si retribuit). Scuzele prezentate sunt false,ne-sincere ci doar de complezenta deci NU sunt acceptate..

Helpful
    Up
    0
    Down
    Not Helpful
    Gherghina Constantinconsiliu03daciaunita@yahoo.com
    Participant

Salut, sunt de acord ca in coop nu trebuie sa existe diferente sau limite ,sunt de acord ca orice persoana “țigan,turc,ungur,tatar” sa fie tratat legal atata timp cat este cetatean Român.

Helpful
    Up
    0
    Down
    Not Helpful
    NEOAGA CASIANNEOAGA CASIAN
    Participant

Buna seara domnul Marius. Sesizarea dvs este luata in calcul de catre CA si CI, in cadrul sedintei din aceasta seara. In urma viitoarelor sedinte, cu siguranta vom aborda aceasta sesizare, iar dvs veti fi prima persoana care va fi informata cu privire la acest subiect.
    Cu stima, Casian – Consiliul de Integritate (CI).

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.